Anykščiai – nuostabus turizmu garsėjantis miestas, įkurtas Ukmergės apskrityje. Archeologų radiniai tvirtina, jog pirmieji gyventojai čia kūrėsi dar apie 9000 m. prieš mūsų erą, tačiau pats miestas pirmą kartą paminėtas 1442 m. Anykčiuose gyvena virš 9 tūkstančių gyventojų, 2012-aisiais miestas buvo paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Gyvenvietėje ir šalia jos yra ne vienas objektas, traukiantis žmones net iš tolimiausių Lietuvos kampelių.
Anykščių apylinkių istorija siekia dar ~9000-uosius metus prieš mūsų erą – remiantis radiniais archeologai tvirtina, jog šiuo laikotarpiu čia jau kūrėsi pirmieji gyventojai. Tiesa, pats pavadinimas pirmą kartą panaudotas 1442 m. minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio Anykščių dvarą, o pats miestelis paminėtas XV a. antroje pusėje. Deja, senąją gyvenvietę 1566 m. nusiaubė gaisras. Miestelis atsikūrinėjo ir plėtėsi, o 1792 m. Anykščiai gavo miesto teises, tuo pačiu buvo patvirtintas pirmasis herbas.
Vėliau atėjo objektų, dabar esančių miesto simboliais, statyba: 1898 m. nutiestas siaurasis geležinkelis Panevėžys-Švenčionėliai, po keturių metų pastatyta hidroelektrinė, 1909-aisiais – dabartinė bažnyčia, o 1929 m. įkurta vyno bendrovė. Ir nors 1938-aisiais buvo atkurtos miesto teisės, Antrasis pasaulinis karas atvertė dar porą juodų miesto istorijos puslapių – vokiečiai nužudė apie pusantro tūkstančio gyventojų, daugiausia žydų, o baigiantis karui miestas tapo kovų tarp nacių ir sovietų lauku. Po karo anykštėnų gyvenimas po truputį sugrįžo į senąsias vėžes, Gyvenvietė tapo apskrities pavaldumo miestu ir dar labiau plėtėsi.